Google Pixel 6a Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | |
| Announced on | 21-Jul-22 |
| MRP | ₹ 33010/- |
| Dimensions | 15.22 cm x 7.18 cm x 0.89 cm |
| Display | 15.4 cm (6.14 inches), 1080x2400 px with Punch Hole |
| FingerPrint | Fingerprint-In Display |
| Weight | 178 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Google Tensor , Octa Core, Processor |
| Battery | 4410 mAh |
| Camera | 12.2 MP + 12.2 MP Dual Rear & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use 25-30 Watt Compatible Adaptor Only |
Select Colour
Select Storage
Select Grade (Warranty)
From $36.57
Original: $121.89
-70%Google Pixel 6a Refurbished—
$121.89
$36.57More Images
Google Pixel 6a Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | |
| Announced on | 21-Jul-22 |
| MRP | ₹ 33010/- |
| Dimensions | 15.22 cm x 7.18 cm x 0.89 cm |
| Display | 15.4 cm (6.14 inches), 1080x2400 px with Punch Hole |
| FingerPrint | Fingerprint-In Display |
| Weight | 178 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Google Tensor , Octa Core, Processor |
| Battery | 4410 mAh |
| Camera | 12.2 MP + 12.2 MP Dual Rear & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use 25-30 Watt Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | |
| Announced on | 21-Jul-22 |
| MRP | ₹ 33010/- |
| Dimensions | 15.22 cm x 7.18 cm x 0.89 cm |
| Display | 15.4 cm (6.14 inches), 1080x2400 px with Punch Hole |
| FingerPrint | Fingerprint-In Display |
| Weight | 178 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Google Tensor , Octa Core, Processor |
| Battery | 4410 mAh |
| Camera | 12.2 MP + 12.2 MP Dual Rear & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use 25-30 Watt Compatible Adaptor Only |


















