
Samsung Galaxy Z Flip 3 - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 11-Aug-21 |
| MRP | ₹ 43990 /- |
| Dimensions | 16.6 cm x 7.22 cm x 0.69 cm |
| Display | 17 cm (6.7 inches), 1080x2640 px 120Hz with Punch Hole |
| FingerPrint | Side-Mounted Fingerprint |
| Weight | 183 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Snapdragon 888, Octa Core, 2.84 GHz/ Exnoyx |
| Battery | 3300 mAh |
| Camera | 12 MP + 12 MP Dual Rear & 10 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
$61.48
Original: $204.94
-70%Samsung Galaxy Z Flip 3 - Refurbished—
$204.94
$61.48More Images











Samsung Galaxy Z Flip 3 - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 11-Aug-21 |
| MRP | ₹ 43990 /- |
| Dimensions | 16.6 cm x 7.22 cm x 0.69 cm |
| Display | 17 cm (6.7 inches), 1080x2640 px 120Hz with Punch Hole |
| FingerPrint | Side-Mounted Fingerprint |
| Weight | 183 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Snapdragon 888, Octa Core, 2.84 GHz/ Exnoyx |
| Battery | 3300 mAh |
| Camera | 12 MP + 12 MP Dual Rear & 10 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 11-Aug-21 |
| MRP | ₹ 43990 /- |
| Dimensions | 16.6 cm x 7.22 cm x 0.69 cm |
| Display | 17 cm (6.7 inches), 1080x2640 px 120Hz with Punch Hole |
| FingerPrint | Side-Mounted Fingerprint |
| Weight | 183 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Snapdragon 888, Octa Core, 2.84 GHz/ Exnoyx |
| Battery | 3300 mAh |
| Camera | 12 MP + 12 MP Dual Rear & 10 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
















