Google Pixel 6 - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | |
| Announced on | 21-Jul-22 |
| MRP | ₹ 42999/- |
| Dimensions | 15.86 cm x 7.48 cm x 0.89 cm |
| Display | 16.2 cm (6.4 inches), 1080x2400 px 90 Hz with Punch Hole |
| FingerPrint | Fingerprint-In Display |
| Weight | 207 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Google Tensor , Octa Core, 2.8 GHz Processor |
| Battery | 4614 mAh |
| Camera | 50 MP + 12.2 MP Triple Rear & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 25-30 Watt Compatible Adaptor Only |
$181.21
Google Pixel 6 - Refurbished—
$181.21
More Images
Google Pixel 6 - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | |
| Announced on | 21-Jul-22 |
| MRP | ₹ 42999/- |
| Dimensions | 15.86 cm x 7.48 cm x 0.89 cm |
| Display | 16.2 cm (6.4 inches), 1080x2400 px 90 Hz with Punch Hole |
| FingerPrint | Fingerprint-In Display |
| Weight | 207 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Google Tensor , Octa Core, 2.8 GHz Processor |
| Battery | 4614 mAh |
| Camera | 50 MP + 12.2 MP Triple Rear & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 25-30 Watt Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | |
| Announced on | 21-Jul-22 |
| MRP | ₹ 42999/- |
| Dimensions | 15.86 cm x 7.48 cm x 0.89 cm |
| Display | 16.2 cm (6.4 inches), 1080x2400 px 90 Hz with Punch Hole |
| FingerPrint | Fingerprint-In Display |
| Weight | 207 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Google Tensor , Octa Core, 2.8 GHz Processor |
| Battery | 4614 mAh |
| Camera | 50 MP + 12.2 MP Triple Rear & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 25-30 Watt Compatible Adaptor Only |


















