
OnePlus 8T - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | OnePlus |
| Announced on | 14-Apr-20 |
| MRP | ₹ 45999 /- |
| Dimensions | 16.07 cm x 7.41 cm x 0.84 cm |
| Display | 16.63 cm (6.55 inches), 1080x2400 px 120 Hz with Punch Hole |
| FingerPrint | Fingerprint-In Display |
| Weight | 188 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Snapdragon 865, Octa Core, 2.84 GHz Processor |
| Battery | 4500 mAh |
| Camera | 48 MP Quad Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V11 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Oneplus Compatible Adaptor Only |
Select Color
Select Storage
Select Grade Warranty
From $154.24
OnePlus 8T - Refurbished—
$154.24
More Images








OnePlus 8T - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | OnePlus |
| Announced on | 14-Apr-20 |
| MRP | ₹ 45999 /- |
| Dimensions | 16.07 cm x 7.41 cm x 0.84 cm |
| Display | 16.63 cm (6.55 inches), 1080x2400 px 120 Hz with Punch Hole |
| FingerPrint | Fingerprint-In Display |
| Weight | 188 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Snapdragon 865, Octa Core, 2.84 GHz Processor |
| Battery | 4500 mAh |
| Camera | 48 MP Quad Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V11 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Oneplus Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | OnePlus |
| Announced on | 14-Apr-20 |
| MRP | ₹ 45999 /- |
| Dimensions | 16.07 cm x 7.41 cm x 0.84 cm |
| Display | 16.63 cm (6.55 inches), 1080x2400 px 120 Hz with Punch Hole |
| FingerPrint | Fingerprint-In Display |
| Weight | 188 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Snapdragon 865, Octa Core, 2.84 GHz Processor |
| Battery | 4500 mAh |
| Camera | 48 MP Quad Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V11 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Oneplus Compatible Adaptor Only |
















