
Apple iPhone 15 Plus UNBOX
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 12-Sep-23 |
| MRP | ₹ 99900/- |
| Dimensions | 16.09 cm x 7.78 cm x 0.78 cm |
| Display | 17.02 cm (6.7 inches), Super Retina XDR Display |
| FingerPrint | FaceID-Unlock |
| Weight | 201 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | A16 Bionic Chip, 6 Core Processor |
| Battery | 4532mah |
| Camera | 48 MP + 12 MP Rear & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 17 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use 20 Watt Apple Adaptor Only |
Select Colour
Select Storage
Select Grade
From $195.78
Original: $652.60
-70%Apple iPhone 15 Plus UNBOX—
$652.60
$195.78More Images











Apple iPhone 15 Plus UNBOX
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 12-Sep-23 |
| MRP | ₹ 99900/- |
| Dimensions | 16.09 cm x 7.78 cm x 0.78 cm |
| Display | 17.02 cm (6.7 inches), Super Retina XDR Display |
| FingerPrint | FaceID-Unlock |
| Weight | 201 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | A16 Bionic Chip, 6 Core Processor |
| Battery | 4532mah |
| Camera | 48 MP + 12 MP Rear & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 17 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use 20 Watt Apple Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 12-Sep-23 |
| MRP | ₹ 99900/- |
| Dimensions | 16.09 cm x 7.78 cm x 0.78 cm |
| Display | 17.02 cm (6.7 inches), Super Retina XDR Display |
| FingerPrint | FaceID-Unlock |
| Weight | 201 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | A16 Bionic Chip, 6 Core Processor |
| Battery | 4532mah |
| Camera | 48 MP + 12 MP Rear & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 17 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use 20 Watt Apple Adaptor Only |























