
Apple iPhone 15 Pro Max Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 2023, September 12 |
| MRP | 1,76,900/- |
| Dimensions | 159.9 x 76.7 x 8.3 mm (6.30 x 3.02 x 0.33 in) |
| Display | 6.7 inches, 110.2 cm2 (~89.8% screen-to-body ratio) |
| FingerPrint | Face ID |
| Weight | 221 Gram |
| Network & Connectivity | Dual Sim (Physical sim, E-Sim) , 3G, 4G, 5G, VoLTE, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Apple A17 Pro (3 nm) |
| Battery | 4441 mAh Battery |
| Camera | 48 MP MP + 12 MP + 12 MP Triple Rear & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 18 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Apple Original Adaptor Only |
Select Color
Select Sorage
Select Grade Warranty
From $223.29
Original: $744.29
-70%Apple iPhone 15 Pro Max Refurbished—
$744.29
$223.29More Images






Apple iPhone 15 Pro Max Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 2023, September 12 |
| MRP | 1,76,900/- |
| Dimensions | 159.9 x 76.7 x 8.3 mm (6.30 x 3.02 x 0.33 in) |
| Display | 6.7 inches, 110.2 cm2 (~89.8% screen-to-body ratio) |
| FingerPrint | Face ID |
| Weight | 221 Gram |
| Network & Connectivity | Dual Sim (Physical sim, E-Sim) , 3G, 4G, 5G, VoLTE, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Apple A17 Pro (3 nm) |
| Battery | 4441 mAh Battery |
| Camera | 48 MP MP + 12 MP + 12 MP Triple Rear & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 18 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Apple Original Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 2023, September 12 |
| MRP | 1,76,900/- |
| Dimensions | 159.9 x 76.7 x 8.3 mm (6.30 x 3.02 x 0.33 in) |
| Display | 6.7 inches, 110.2 cm2 (~89.8% screen-to-body ratio) |
| FingerPrint | Face ID |
| Weight | 221 Gram |
| Network & Connectivity | Dual Sim (Physical sim, E-Sim) , 3G, 4G, 5G, VoLTE, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Apple A17 Pro (3 nm) |
| Battery | 4441 mAh Battery |
| Camera | 48 MP MP + 12 MP + 12 MP Triple Rear & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 18 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Apple Original Adaptor Only |























