
Apple iPhone 5s - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 1-Nov-13 |
| MRP | ₹ 14999/- |
| Dimensions | 12.36 cm x 5.86 cm x 0.76 cm |
| Display | 10.16 cm (4 inches), 640x1136 px |
| FingerPrint | Front-Mounted |
| Weight | 112 Grams |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, Wi-Fi, NFC, ( Jio & BSNL Sim Not Supported) |
| Processor | Apple Dual Core, 1.3GHz Processor |
| Battery | 1560mah |
| Camera | 8 MP Rear & 1.2 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 7 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use 5 Watt Apple Adaptor Only |
Select Colour
Select Storage
Select Grade Warranty
From $48.53
Apple iPhone 5s - Refurbished—
$48.53
More Images







Apple iPhone 5s - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 1-Nov-13 |
| MRP | ₹ 14999/- |
| Dimensions | 12.36 cm x 5.86 cm x 0.76 cm |
| Display | 10.16 cm (4 inches), 640x1136 px |
| FingerPrint | Front-Mounted |
| Weight | 112 Grams |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, Wi-Fi, NFC, ( Jio & BSNL Sim Not Supported) |
| Processor | Apple Dual Core, 1.3GHz Processor |
| Battery | 1560mah |
| Camera | 8 MP Rear & 1.2 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 7 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use 5 Watt Apple Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 1-Nov-13 |
| MRP | ₹ 14999/- |
| Dimensions | 12.36 cm x 5.86 cm x 0.76 cm |
| Display | 10.16 cm (4 inches), 640x1136 px |
| FingerPrint | Front-Mounted |
| Weight | 112 Grams |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, Wi-Fi, NFC, ( Jio & BSNL Sim Not Supported) |
| Processor | Apple Dual Core, 1.3GHz Processor |
| Battery | 1560mah |
| Camera | 8 MP Rear & 1.2 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 7 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use 5 Watt Apple Adaptor Only |























