
OnePlus Nord 2 5G Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Oneplus |
| Announced on | 22-Jul-21 |
| MRP | ₹ 27999/- |
| Dimensions | 15.91 cm x 7.33 cm x 0.83 cm |
| Display | 16.33 cm (6.43 inches), 1080x2400 px 90Hz With Punch Hole |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 189 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Dimensity 1200 A1, Octa Core, 3 GHz Processor |
| Battery | 4500mah |
| Camera | 50 MP + 8 MP + 2 MP Rear & 32 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V11 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Oneplus Compatible Adaptor Only |
Select Colour
Select Storage
Select Grade (Warranty)
From $45.30
Original: $151.01
-70%OnePlus Nord 2 5G Refurbished—
$151.01
$45.30More Images







OnePlus Nord 2 5G Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Oneplus |
| Announced on | 22-Jul-21 |
| MRP | ₹ 27999/- |
| Dimensions | 15.91 cm x 7.33 cm x 0.83 cm |
| Display | 16.33 cm (6.43 inches), 1080x2400 px 90Hz With Punch Hole |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 189 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Dimensity 1200 A1, Octa Core, 3 GHz Processor |
| Battery | 4500mah |
| Camera | 50 MP + 8 MP + 2 MP Rear & 32 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V11 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Oneplus Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Oneplus |
| Announced on | 22-Jul-21 |
| MRP | ₹ 27999/- |
| Dimensions | 15.91 cm x 7.33 cm x 0.83 cm |
| Display | 16.33 cm (6.43 inches), 1080x2400 px 90Hz With Punch Hole |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 189 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Dimensity 1200 A1, Octa Core, 3 GHz Processor |
| Battery | 4500mah |
| Camera | 50 MP + 8 MP + 2 MP Rear & 32 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V11 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Oneplus Compatible Adaptor Only |





















