
Samsung Galaxy S22 Ultra - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 25-Feb-22 |
| MRP | ₹ 102999/- |
| Dimensions | 16.33 cm x 7.79 cm x 0.89 cm |
| Display | 17.2 cm (6.8 inches), 1440x3080 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 228 Grams |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm SM8450 Snapdragon 8 Gen 1 (4 nm) |
| Battery | Li-Ion 5000 mAh |
| Camera | 108 MP Quad Rear & 40 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
Select Color
Select Storage
Select Grade (Warranty)
From $126.20
Original: $420.68
-70%Samsung Galaxy S22 Ultra - Refurbished—
$420.68
$126.20More Images









Samsung Galaxy S22 Ultra - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 25-Feb-22 |
| MRP | ₹ 102999/- |
| Dimensions | 16.33 cm x 7.79 cm x 0.89 cm |
| Display | 17.2 cm (6.8 inches), 1440x3080 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 228 Grams |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm SM8450 Snapdragon 8 Gen 1 (4 nm) |
| Battery | Li-Ion 5000 mAh |
| Camera | 108 MP Quad Rear & 40 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 25-Feb-22 |
| MRP | ₹ 102999/- |
| Dimensions | 16.33 cm x 7.79 cm x 0.89 cm |
| Display | 17.2 cm (6.8 inches), 1440x3080 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 228 Grams |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm SM8450 Snapdragon 8 Gen 1 (4 nm) |
| Battery | Li-Ion 5000 mAh |
| Camera | 108 MP Quad Rear & 40 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |





















