
LG V60 ThinQ 5G - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | LG |
| Announced on | 26-Feb-20 |
| MRP | ₹ 79990 /- |
| Dimensions | 16.93 cm x 7.76 cm x 0.89 cm |
| Display | 16.4 cm (6.82 inches), 1080x2460 px with Punch Hole |
| FingerPrint | Fingerprint-In Display |
| Weight | 218 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Wi-Fi, NFC( Jio & Bsnl Not Support) |
| Processor | Qualcomm SM8250, Snapdragon 865 (7 nm+) |
| Battery | 5000mAh |
| Camera | 64 MP + 13 MP + 0.3 MP Triple Rear & 10 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card (Hybrid) |
| Operating System | Android V10 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use 15-20 Watt Compatible Adaptor Only |
Select Color
Select Storage
Select Grade
From $58.89
Original: $196.31
-70%LG V60 ThinQ 5G - Refurbished—
$196.31
$58.89More Images


LG V60 ThinQ 5G - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | LG |
| Announced on | 26-Feb-20 |
| MRP | ₹ 79990 /- |
| Dimensions | 16.93 cm x 7.76 cm x 0.89 cm |
| Display | 16.4 cm (6.82 inches), 1080x2460 px with Punch Hole |
| FingerPrint | Fingerprint-In Display |
| Weight | 218 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Wi-Fi, NFC( Jio & Bsnl Not Support) |
| Processor | Qualcomm SM8250, Snapdragon 865 (7 nm+) |
| Battery | 5000mAh |
| Camera | 64 MP + 13 MP + 0.3 MP Triple Rear & 10 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card (Hybrid) |
| Operating System | Android V10 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use 15-20 Watt Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | LG |
| Announced on | 26-Feb-20 |
| MRP | ₹ 79990 /- |
| Dimensions | 16.93 cm x 7.76 cm x 0.89 cm |
| Display | 16.4 cm (6.82 inches), 1080x2460 px with Punch Hole |
| FingerPrint | Fingerprint-In Display |
| Weight | 218 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Wi-Fi, NFC( Jio & Bsnl Not Support) |
| Processor | Qualcomm SM8250, Snapdragon 865 (7 nm+) |
| Battery | 5000mAh |
| Camera | 64 MP + 13 MP + 0.3 MP Triple Rear & 10 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card (Hybrid) |
| Operating System | Android V10 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use 15-20 Watt Compatible Adaptor Only |





















