
Samsung Galaxy S10 Plus - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 8-Mar-19 |
| MRP | ₹ 38999 /- |
| Dimensions | 15.76 cm x 7.41 cm x 0.78 cm |
| Display | 16.2 cm (6.4 inches), 1440x3040 px Display With Punch Hole |
| FingerPrint | Fingerprint-In Display |
| Weight | 175 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Qualcomm SDM855 Snapdragon 855, Octa Core, 1x2.8 GHz Processor |
| Battery | 4100 mAh |
| Camera | 16 MP + 12 MP + 12 MP Triple Rear &10 MP + 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V9.0 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
Select Colour
Select Storage
Select Grade Warranty
From $58.25
Original: $194.16
-70%Samsung Galaxy S10 Plus - Refurbished—
$194.16
$58.25More Images








Samsung Galaxy S10 Plus - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 8-Mar-19 |
| MRP | ₹ 38999 /- |
| Dimensions | 15.76 cm x 7.41 cm x 0.78 cm |
| Display | 16.2 cm (6.4 inches), 1440x3040 px Display With Punch Hole |
| FingerPrint | Fingerprint-In Display |
| Weight | 175 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Qualcomm SDM855 Snapdragon 855, Octa Core, 1x2.8 GHz Processor |
| Battery | 4100 mAh |
| Camera | 16 MP + 12 MP + 12 MP Triple Rear &10 MP + 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V9.0 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 8-Mar-19 |
| MRP | ₹ 38999 /- |
| Dimensions | 15.76 cm x 7.41 cm x 0.78 cm |
| Display | 16.2 cm (6.4 inches), 1440x3040 px Display With Punch Hole |
| FingerPrint | Fingerprint-In Display |
| Weight | 175 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Qualcomm SDM855 Snapdragon 855, Octa Core, 1x2.8 GHz Processor |
| Battery | 4100 mAh |
| Camera | 16 MP + 12 MP + 12 MP Triple Rear &10 MP + 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V9.0 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |





















