
Redmi (Xiaomi) 11T Pro 5G Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Xiaomi |
| Announced on | 19-Jan-22 |
| MRP | ₹ 30999/- |
| Dimensions | 16.42 cm x 7.61 cm x 0.81 cm |
| Display | 16.94 cm (6.67 inches), 1080x2400 px |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 202 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 888, Dual Core, 2.4GHz Processor |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 108 MP + 8 MP + 5 MP Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V11 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Xiaomi Compatible Adaptor Only |
$42.07
Original: $140.22
-70%Redmi (Xiaomi) 11T Pro 5G Refurbished—
$140.22
$42.07More Images




Redmi (Xiaomi) 11T Pro 5G Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Xiaomi |
| Announced on | 19-Jan-22 |
| MRP | ₹ 30999/- |
| Dimensions | 16.42 cm x 7.61 cm x 0.81 cm |
| Display | 16.94 cm (6.67 inches), 1080x2400 px |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 202 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 888, Dual Core, 2.4GHz Processor |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 108 MP + 8 MP + 5 MP Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V11 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Xiaomi Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Xiaomi |
| Announced on | 19-Jan-22 |
| MRP | ₹ 30999/- |
| Dimensions | 16.42 cm x 7.61 cm x 0.81 cm |
| Display | 16.94 cm (6.67 inches), 1080x2400 px |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 202 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 888, Dual Core, 2.4GHz Processor |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 108 MP + 8 MP + 5 MP Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V11 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Xiaomi Compatible Adaptor Only |





















