
Redmi Note 12 Pro 5G Pre-owned
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Redmi |
| Announced on | 5-Feb-23 |
| MRP | ₹ 24999/- |
| Dimensions | 16.30 cm x 7.60 cm x 0.8 cm |
| Display | 16.7 cm (6.67 inches), 1080x2400 px 120Hz With Punch Hole |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 187 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Dimensity 1080, Octa Core, 2.6 GHz Processor |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 50 MP + 8 MP + 2 MP Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Redmi Compatible Adaptor Only |
$50.16
Original: $167.19
-70%Redmi Note 12 Pro 5G Pre-owned—
$167.19
$50.16More Images












Redmi Note 12 Pro 5G Pre-owned
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Redmi |
| Announced on | 5-Feb-23 |
| MRP | ₹ 24999/- |
| Dimensions | 16.30 cm x 7.60 cm x 0.8 cm |
| Display | 16.7 cm (6.67 inches), 1080x2400 px 120Hz With Punch Hole |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 187 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Dimensity 1080, Octa Core, 2.6 GHz Processor |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 50 MP + 8 MP + 2 MP Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Redmi Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Redmi |
| Announced on | 5-Feb-23 |
| MRP | ₹ 24999/- |
| Dimensions | 16.30 cm x 7.60 cm x 0.8 cm |
| Display | 16.7 cm (6.67 inches), 1080x2400 px 120Hz With Punch Hole |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 187 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Dimensity 1080, Octa Core, 2.6 GHz Processor |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 50 MP + 8 MP + 2 MP Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Redmi Compatible Adaptor Only |





















