
Samsung Galaxy S21 Refurbhished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 14-Jan-21 |
| MRP | ₹ 69999/- |
| Dimensions | 15.17 cm x 7.12 cm x 0.79 cm |
| Display | 15.2 cm (6.2 inches), 1080x2400 px 120Hz with Punch Hole |
| FingerPrint | Fingerprint-In Display |
| Weight | 169 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor |
Qualcomm Snapdragon 888 (5nm) / EXNOX Processor |
| Battery | 4000 mAh |
| Camera | 64 MP + 12 MP + 12 MP + Triple Rear & 10 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V10 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
Select Colour
Select Storage
Select Grade Warranty
From $77.66
Original: $258.88
-70%Samsung Galaxy S21 Refurbhished—
$258.88
$77.66More Images











Samsung Galaxy S21 Refurbhished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 14-Jan-21 |
| MRP | ₹ 69999/- |
| Dimensions | 15.17 cm x 7.12 cm x 0.79 cm |
| Display | 15.2 cm (6.2 inches), 1080x2400 px 120Hz with Punch Hole |
| FingerPrint | Fingerprint-In Display |
| Weight | 169 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor |
Qualcomm Snapdragon 888 (5nm) / EXNOX Processor |
| Battery | 4000 mAh |
| Camera | 64 MP + 12 MP + 12 MP + Triple Rear & 10 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V10 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 14-Jan-21 |
| MRP | ₹ 69999/- |
| Dimensions | 15.17 cm x 7.12 cm x 0.79 cm |
| Display | 15.2 cm (6.2 inches), 1080x2400 px 120Hz with Punch Hole |
| FingerPrint | Fingerprint-In Display |
| Weight | 169 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor |
Qualcomm Snapdragon 888 (5nm) / EXNOX Processor |
| Battery | 4000 mAh |
| Camera | 64 MP + 12 MP + 12 MP + Triple Rear & 10 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V10 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |





















