
IQOO Neo 7 5G Phony Phone
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | IQOO |
| Announced on | 16-Feb-23 |
| MRP | ₹ 27999/- |
| Dimensions | 16.48 cm x 7.69 cm x 0.86 cm |
| Display | 17.22 cm (6.78 inches), 1080x2400 px 120Hz With Punch Hole |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 193 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Dimensity 8200, Octa Core, 3.1 GHz Processor |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 64 MP + 2 MP + 2 MP Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use IQOO Compatible Adaptor Only |
$129.43
IQOO Neo 7 5G Phony Phone—
$129.43
More Images

IQOO Neo 7 5G Phony Phone
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | IQOO |
| Announced on | 16-Feb-23 |
| MRP | ₹ 27999/- |
| Dimensions | 16.48 cm x 7.69 cm x 0.86 cm |
| Display | 17.22 cm (6.78 inches), 1080x2400 px 120Hz With Punch Hole |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 193 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Dimensity 8200, Octa Core, 3.1 GHz Processor |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 64 MP + 2 MP + 2 MP Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use IQOO Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | IQOO |
| Announced on | 16-Feb-23 |
| MRP | ₹ 27999/- |
| Dimensions | 16.48 cm x 7.69 cm x 0.86 cm |
| Display | 17.22 cm (6.78 inches), 1080x2400 px 120Hz With Punch Hole |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 193 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Dimensity 8200, Octa Core, 3.1 GHz Processor |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 64 MP + 2 MP + 2 MP Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use IQOO Compatible Adaptor Only |


















