
Nothing Phone 2 5G Preowned
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Nothing |
| Announced on | 11-Jul-23 |
| MRP | ₹ 44999/- |
| Dimensions | 16.21 cm x 7.64 cm x 0.86 cm |
| Display | 17.02 cm (6.7 inches), Full HD+ LPTO Amoled (1Hz-120Hz) |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 201.1 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 Processor |
| Battery | 4700mah |
| Camera | 50 MP(OIS) + 50 MP Rear & 32 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Nothing Compatible Adaptor Only |
$63.10
Original: $210.34
-70%Nothing Phone 2 5G Preowned—
$210.34
$63.10More Images








Nothing Phone 2 5G Preowned
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Nothing |
| Announced on | 11-Jul-23 |
| MRP | ₹ 44999/- |
| Dimensions | 16.21 cm x 7.64 cm x 0.86 cm |
| Display | 17.02 cm (6.7 inches), Full HD+ LPTO Amoled (1Hz-120Hz) |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 201.1 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 Processor |
| Battery | 4700mah |
| Camera | 50 MP(OIS) + 50 MP Rear & 32 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Nothing Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Nothing |
| Announced on | 11-Jul-23 |
| MRP | ₹ 44999/- |
| Dimensions | 16.21 cm x 7.64 cm x 0.86 cm |
| Display | 17.02 cm (6.7 inches), Full HD+ LPTO Amoled (1Hz-120Hz) |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 201.1 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 Processor |
| Battery | 4700mah |
| Camera | 50 MP(OIS) + 50 MP Rear & 32 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Nothing Compatible Adaptor Only |


















