
Samsung Galaxy A73 5G Pre-owned
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 22-Apr-22 |
| MRP | ₹ 37990/- |
| Dimensions | 16.37 cm x 7.61 cm x 0.76 cm |
| Display | 17.02 cm (6.7 inches), 1080x2400 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 181 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 778G 5G |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 108 MP + 12 MP + 5 MP + 5 MP Rear & 32 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
$57.60
Original: $192.00
-70%Samsung Galaxy A73 5G Pre-owned—
$192.00
$57.60More Images





Samsung Galaxy A73 5G Pre-owned
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 22-Apr-22 |
| MRP | ₹ 37990/- |
| Dimensions | 16.37 cm x 7.61 cm x 0.76 cm |
| Display | 17.02 cm (6.7 inches), 1080x2400 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 181 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 778G 5G |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 108 MP + 12 MP + 5 MP + 5 MP Rear & 32 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 22-Apr-22 |
| MRP | ₹ 37990/- |
| Dimensions | 16.37 cm x 7.61 cm x 0.76 cm |
| Display | 17.02 cm (6.7 inches), 1080x2400 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 181 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 778G 5G |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 108 MP + 12 MP + 5 MP + 5 MP Rear & 32 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |























