Google Pixel 3XL Refurbished
| Brand | |
| Announced on | Oct-2018 (MRP 17999/-) |
| Dimensions | 15.80 cm x 7.67 cm x 0.79 cm |
| Display | 16 cm (6.3 inches), 1440x2960 px with Small Notch |
| Weight | 184 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Snapdragon 845, Octa Core, 2.8 GHz Processor |
| Battery | 3430 mAh |
| Camera | 12.2 MP Rear & 8 MP + 8 MP Dual Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V9.0 (Pie) |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 5 Watt Compatible Adaptor Only |
$42.07
Original: $140.22
-70%Google Pixel 3XL Refurbished—
$140.22
$42.07More Images
Google Pixel 3XL Refurbished
| Brand | |
| Announced on | Oct-2018 (MRP 17999/-) |
| Dimensions | 15.80 cm x 7.67 cm x 0.79 cm |
| Display | 16 cm (6.3 inches), 1440x2960 px with Small Notch |
| Weight | 184 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Snapdragon 845, Octa Core, 2.8 GHz Processor |
| Battery | 3430 mAh |
| Camera | 12.2 MP Rear & 8 MP + 8 MP Dual Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V9.0 (Pie) |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 5 Watt Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | |
| Announced on | Oct-2018 (MRP 17999/-) |
| Dimensions | 15.80 cm x 7.67 cm x 0.79 cm |
| Display | 16 cm (6.3 inches), 1440x2960 px with Small Notch |
| Weight | 184 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Snapdragon 845, Octa Core, 2.8 GHz Processor |
| Battery | 3430 mAh |
| Camera | 12.2 MP Rear & 8 MP + 8 MP Dual Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V9.0 (Pie) |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 5 Watt Compatible Adaptor Only |























