
LG W41 Pro - Refurbished
|
Generic Name
|
Mobile Phone |
| Brand | LG |
| Announced on | 2021, February 22 |
| MRP | ₹ 25999/- |
| Dimensions | 166.5 x 77.3 x 9.3 mm (6.56 x 3.04 x 0.37 in) |
| Display | 900 x 1600 pixels, 16:9 ratio (~280 ppi density) |
| FingerPrint | Rear-Mounted |
| Weight | 201 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Mediatek MT6765G Helio G35 (12 nm) |
| Battery | 5000 mah |
| Camera | 48 MP + 8 MP + 5 MP + 2 MP & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V10 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use LG Compatible Adaptor Only |
$21.03
Original: $70.10
-70%LG W41 Pro - Refurbished—
$70.10
$21.03More Images



LG W41 Pro - Refurbished
|
Generic Name
|
Mobile Phone |
| Brand | LG |
| Announced on | 2021, February 22 |
| MRP | ₹ 25999/- |
| Dimensions | 166.5 x 77.3 x 9.3 mm (6.56 x 3.04 x 0.37 in) |
| Display | 900 x 1600 pixels, 16:9 ratio (~280 ppi density) |
| FingerPrint | Rear-Mounted |
| Weight | 201 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Mediatek MT6765G Helio G35 (12 nm) |
| Battery | 5000 mah |
| Camera | 48 MP + 8 MP + 5 MP + 2 MP & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V10 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use LG Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
|
Generic Name
|
Mobile Phone |
| Brand | LG |
| Announced on | 2021, February 22 |
| MRP | ₹ 25999/- |
| Dimensions | 166.5 x 77.3 x 9.3 mm (6.56 x 3.04 x 0.37 in) |
| Display | 900 x 1600 pixels, 16:9 ratio (~280 ppi density) |
| FingerPrint | Rear-Mounted |
| Weight | 201 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Mediatek MT6765G Helio G35 (12 nm) |
| Battery | 5000 mah |
| Camera | 48 MP + 8 MP + 5 MP + 2 MP & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V10 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use LG Compatible Adaptor Only |























