
Motorola Edge 30 Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Motorola |
| Announced on | 12-May-22 |
| MRP | ₹ 27999/- |
| Dimensions | 15.93 cm x 7.42 cm x 0.67 cm |
| Display | 16.51 cm (6.5 inches), 1080x2400 px With Punch Hole |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 155 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Snapdragon 778G+, Octa Core, 2.5 GHz Processor |
| Battery | 4020mah |
| Camera | 50 MP + 50 MP + 2 MP Rear & 32 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Motorola Compatible Adaptor Only |
Select Color
Select Storage
Select Grade (Motorola Warranty)
From $118.65
Motorola Edge 30 Refurbished—
$118.65
More Images








Motorola Edge 30 Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Motorola |
| Announced on | 12-May-22 |
| MRP | ₹ 27999/- |
| Dimensions | 15.93 cm x 7.42 cm x 0.67 cm |
| Display | 16.51 cm (6.5 inches), 1080x2400 px With Punch Hole |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 155 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Snapdragon 778G+, Octa Core, 2.5 GHz Processor |
| Battery | 4020mah |
| Camera | 50 MP + 50 MP + 2 MP Rear & 32 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Motorola Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Motorola |
| Announced on | 12-May-22 |
| MRP | ₹ 27999/- |
| Dimensions | 15.93 cm x 7.42 cm x 0.67 cm |
| Display | 16.51 cm (6.5 inches), 1080x2400 px With Punch Hole |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 155 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Snapdragon 778G+, Octa Core, 2.5 GHz Processor |
| Battery | 4020mah |
| Camera | 50 MP + 50 MP + 2 MP Rear & 32 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Motorola Compatible Adaptor Only |























