
Motorola G54 5G Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Motorola |
| Announced on | 1-Sep-23 |
| MRP | ₹ 18999/- |
| Dimensions | 16.16 cm x 7.38 cm x 0.89 cm |
| Display | 16.51 cm (6.5 inches), 1080x2400 px |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 192 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | MediaTek Dimensity 7020 |
| Battery | 6000 mah |
| Camera | 50 MP + 8 MP & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Motorola Compatible Adaptor Only |
Select Color
Select Storage
Select Grade (Warranty)
From $70.10
Motorola G54 5G Refurbished—
$70.10
More Images









Motorola G54 5G Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Motorola |
| Announced on | 1-Sep-23 |
| MRP | ₹ 18999/- |
| Dimensions | 16.16 cm x 7.38 cm x 0.89 cm |
| Display | 16.51 cm (6.5 inches), 1080x2400 px |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 192 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | MediaTek Dimensity 7020 |
| Battery | 6000 mah |
| Camera | 50 MP + 8 MP & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Motorola Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Motorola |
| Announced on | 1-Sep-23 |
| MRP | ₹ 18999/- |
| Dimensions | 16.16 cm x 7.38 cm x 0.89 cm |
| Display | 16.51 cm (6.5 inches), 1080x2400 px |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 192 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | MediaTek Dimensity 7020 |
| Battery | 6000 mah |
| Camera | 50 MP + 8 MP & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Motorola Compatible Adaptor Only |























