
Motorola Moto G Pure - Phony Phone
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Motorola |
| Announced on | 8-Oct-21 |
| MRP | ₹ 11990 /- |
| Dimensions | 16.73 cm x 7.56 cm x 0.87 cm |
| Display | 16.51 cm (6.5 inches), 720x1600 px with Water Drop Notch |
| FingerPrint | Rear Fingerprint |
| Weight | 179 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Wi-Fi, NFC( Jio & Bsnl Not Support) |
| Processor | Helio G25, Octa Core, 2 GHz Processor |
| Battery | 4000mAh |
| Camera | 13 MP + 2 MP Dual Rear & 5 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V11 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use 15-20 Watt Compatible Adaptor Only |
$6.47
Original: $21.56
-70%Motorola Moto G Pure - Phony Phone—
$21.56
$6.47Motorola Moto G Pure - Phony Phone
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Motorola |
| Announced on | 8-Oct-21 |
| MRP | ₹ 11990 /- |
| Dimensions | 16.73 cm x 7.56 cm x 0.87 cm |
| Display | 16.51 cm (6.5 inches), 720x1600 px with Water Drop Notch |
| FingerPrint | Rear Fingerprint |
| Weight | 179 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Wi-Fi, NFC( Jio & Bsnl Not Support) |
| Processor | Helio G25, Octa Core, 2 GHz Processor |
| Battery | 4000mAh |
| Camera | 13 MP + 2 MP Dual Rear & 5 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V11 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use 15-20 Watt Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Motorola |
| Announced on | 8-Oct-21 |
| MRP | ₹ 11990 /- |
| Dimensions | 16.73 cm x 7.56 cm x 0.87 cm |
| Display | 16.51 cm (6.5 inches), 720x1600 px with Water Drop Notch |
| FingerPrint | Rear Fingerprint |
| Weight | 179 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Wi-Fi, NFC( Jio & Bsnl Not Support) |
| Processor | Helio G25, Octa Core, 2 GHz Processor |
| Battery | 4000mAh |
| Camera | 13 MP + 2 MP Dual Rear & 5 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V11 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use 15-20 Watt Compatible Adaptor Only |























