
OnePlus 12R Unbox
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Oneplus |
| Announced on | 2024, January 23 |
| MRP | ₹ 48990/- |
| Dimensions | 163.3 x 75.3 x 8.8 mm (6.43 x 2.96 x 0.35 in) |
| Display | 6.78 inches, 111.7 cm2 (~90.9% screen-to-body ratio) |
| FingerPrint | Under Display Finger Print |
| Weight | 207 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Qualcomm SM8550-AB Snapdragon 8 Gen 2 (4 nm) |
| Battery | 5500 mah |
| Camera | 50 MP +18 MP + 2 MP Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android 14, OxygenOS 14 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 100 Watt OnePlus Adaptor Only |
$103.55
Original: $345.17
-70%OnePlus 12R Unbox—
$345.17
$103.55More Images







OnePlus 12R Unbox
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Oneplus |
| Announced on | 2024, January 23 |
| MRP | ₹ 48990/- |
| Dimensions | 163.3 x 75.3 x 8.8 mm (6.43 x 2.96 x 0.35 in) |
| Display | 6.78 inches, 111.7 cm2 (~90.9% screen-to-body ratio) |
| FingerPrint | Under Display Finger Print |
| Weight | 207 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Qualcomm SM8550-AB Snapdragon 8 Gen 2 (4 nm) |
| Battery | 5500 mah |
| Camera | 50 MP +18 MP + 2 MP Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android 14, OxygenOS 14 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 100 Watt OnePlus Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Oneplus |
| Announced on | 2024, January 23 |
| MRP | ₹ 48990/- |
| Dimensions | 163.3 x 75.3 x 8.8 mm (6.43 x 2.96 x 0.35 in) |
| Display | 6.78 inches, 111.7 cm2 (~90.9% screen-to-body ratio) |
| FingerPrint | Under Display Finger Print |
| Weight | 207 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Qualcomm SM8550-AB Snapdragon 8 Gen 2 (4 nm) |
| Battery | 5500 mah |
| Camera | 50 MP +18 MP + 2 MP Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android 14, OxygenOS 14 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 100 Watt OnePlus Adaptor Only |























