
OnePlus 7 Pro Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | OnePlus |
| Announced on | 2019, May 14 |
| MRP | 27999/- |
| Dimensions | 162.6 x 75.9 x 8.8 mm (6.40 x 2.99 x 0.35 in) |
| Display | 6.67 inches, 1440 x 3120 px |
| FingerPrint | Fingerprint Under Display |
| Weight | 206 Gram |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, VoLTE, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Snapdragon 855, Octa Core, 2.84 GHz |
| Battery | 4000 mAh Battery |
| Camera | 48 MP + 16 MP + 8 MP Triple Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android v9.0 (Pie) |
| Country of Origin | India |
| Instructions | Use OnePlus Original Adaptor Only |
Select Colour
Select Storage
Select Grade & Warranty
From $51.77
Original: $172.58
-70%OnePlus 7 Pro Refurbished—
$172.58
$51.77More Images








OnePlus 7 Pro Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | OnePlus |
| Announced on | 2019, May 14 |
| MRP | 27999/- |
| Dimensions | 162.6 x 75.9 x 8.8 mm (6.40 x 2.99 x 0.35 in) |
| Display | 6.67 inches, 1440 x 3120 px |
| FingerPrint | Fingerprint Under Display |
| Weight | 206 Gram |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, VoLTE, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Snapdragon 855, Octa Core, 2.84 GHz |
| Battery | 4000 mAh Battery |
| Camera | 48 MP + 16 MP + 8 MP Triple Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android v9.0 (Pie) |
| Country of Origin | India |
| Instructions | Use OnePlus Original Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | OnePlus |
| Announced on | 2019, May 14 |
| MRP | 27999/- |
| Dimensions | 162.6 x 75.9 x 8.8 mm (6.40 x 2.99 x 0.35 in) |
| Display | 6.67 inches, 1440 x 3120 px |
| FingerPrint | Fingerprint Under Display |
| Weight | 206 Gram |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, VoLTE, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Snapdragon 855, Octa Core, 2.84 GHz |
| Battery | 4000 mAh Battery |
| Camera | 48 MP + 16 MP + 8 MP Triple Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android v9.0 (Pie) |
| Country of Origin | India |
| Instructions | Use OnePlus Original Adaptor Only |























