
Oneplus 7 Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Oneplus |
| Announced on | 4-Jun-19 |
| MRP | ₹ 57999/- |
| Dimensions | 15.77 cm x 7.48 cm x 0.82 cm |
| Display | 16.28 cm (6.41 inches), 1080x2340 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 182 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 855 |
| Battery | 3700 mah |
| Camera | 48 MP + 5 MP & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V9.0 |
| Country of Origin | Indian / US |
| Instructions | Use Oneplus Compatible Adaptor Only |
Select Color
Select Storage
Select Grade Warranty
From $39.15
Original: $130.51
-70%Oneplus 7 Refurbished—
$130.51
$39.15More Images




Oneplus 7 Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Oneplus |
| Announced on | 4-Jun-19 |
| MRP | ₹ 57999/- |
| Dimensions | 15.77 cm x 7.48 cm x 0.82 cm |
| Display | 16.28 cm (6.41 inches), 1080x2340 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 182 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 855 |
| Battery | 3700 mah |
| Camera | 48 MP + 5 MP & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V9.0 |
| Country of Origin | Indian / US |
| Instructions | Use Oneplus Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Oneplus |
| Announced on | 4-Jun-19 |
| MRP | ₹ 57999/- |
| Dimensions | 15.77 cm x 7.48 cm x 0.82 cm |
| Display | 16.28 cm (6.41 inches), 1080x2340 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 182 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 855 |
| Battery | 3700 mah |
| Camera | 48 MP + 5 MP & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V9.0 |
| Country of Origin | Indian / US |
| Instructions | Use Oneplus Compatible Adaptor Only |























