
OnePlus Nord CE 2 Lite 5G Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Oneplus |
| Announced on | 28-Apr-22 |
| MRP | ₹ 19999/- |
| Dimensions | 16.43 cm x 7.56 cm x 0.85 cm |
| Display | 16.7 cm (6.59 inches), 1080x2412 px 120Hz With Punch Hole |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 195 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Snapdragon 695, Octa Core, 2.2 GHz Processor |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 64 MP + 2 MP + 2 MP Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card (Hybrid) |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Oneplus Compatible Adaptor Only |
Select Color
Select Storage
Select Grade (Warranty)
From $42.07
Original: $140.22
-70%OnePlus Nord CE 2 Lite 5G Refurbished—
$140.22
$42.07More Images








OnePlus Nord CE 2 Lite 5G Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Oneplus |
| Announced on | 28-Apr-22 |
| MRP | ₹ 19999/- |
| Dimensions | 16.43 cm x 7.56 cm x 0.85 cm |
| Display | 16.7 cm (6.59 inches), 1080x2412 px 120Hz With Punch Hole |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 195 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Snapdragon 695, Octa Core, 2.2 GHz Processor |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 64 MP + 2 MP + 2 MP Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card (Hybrid) |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Oneplus Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Oneplus |
| Announced on | 28-Apr-22 |
| MRP | ₹ 19999/- |
| Dimensions | 16.43 cm x 7.56 cm x 0.85 cm |
| Display | 16.7 cm (6.59 inches), 1080x2412 px 120Hz With Punch Hole |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 195 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Snapdragon 695, Octa Core, 2.2 GHz Processor |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 64 MP + 2 MP + 2 MP Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card (Hybrid) |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Oneplus Compatible Adaptor Only |























