
OnePlus Nord CE 2 5G - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Oneplus |
| Announced on | 22-Feb-22 |
| MRP | ₹ 24999/- |
| Dimensions | 16.06 cm x 7.32 cm x 0.78 cm |
| Display | 16.33 cm (6.43 inches), |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 176 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | MediaTek Dimensity 900(6 nm) |
| Battery | 4500mah |
| Camera | 64 MP + 8 MP + 2 MP Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V11 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Oneplus Compatible Adaptor Only |
Select Color
Select Storage
Select Grade (Warranty)
From $35.59
Original: $118.65
-70%OnePlus Nord CE 2 5G - Refurbished—
$118.65
$35.59More Images







OnePlus Nord CE 2 5G - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Oneplus |
| Announced on | 22-Feb-22 |
| MRP | ₹ 24999/- |
| Dimensions | 16.06 cm x 7.32 cm x 0.78 cm |
| Display | 16.33 cm (6.43 inches), |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 176 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | MediaTek Dimensity 900(6 nm) |
| Battery | 4500mah |
| Camera | 64 MP + 8 MP + 2 MP Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V11 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Oneplus Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Oneplus |
| Announced on | 22-Feb-22 |
| MRP | ₹ 24999/- |
| Dimensions | 16.06 cm x 7.32 cm x 0.78 cm |
| Display | 16.33 cm (6.43 inches), |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 176 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | MediaTek Dimensity 900(6 nm) |
| Battery | 4500mah |
| Camera | 64 MP + 8 MP + 2 MP Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V11 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Oneplus Compatible Adaptor Only |























