
OnePlus Nord CE 5G Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | OnePlus |
| Announced on | 2021, June 10 |
| MRP | 23999/- |
| Dimensions | 159.2 x 73.5 x 7.9 mm (6.27 x 2.89 x 0.31 in) |
| Display | 6.43 inches, 99.3 cm2 (~84.9% screen-to-body ratio) |
| FingerPrint | Fingerprint Under Display |
| Weight | 170 Gram |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, VoLTE, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Snapdragon 855, Octa Core, 2.84 GHz |
| Battery | 4500 mAh Battery |
| Camera | 64 MP + 8 MP + 2 MP Triple Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android v11 |
| Country of Origin | India |
| Instructions | Use OnePlus Original Adaptor Only |
$42.07
Original: $140.22
-70%OnePlus Nord CE 5G Refurbished—
$140.22
$42.07More Images






OnePlus Nord CE 5G Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | OnePlus |
| Announced on | 2021, June 10 |
| MRP | 23999/- |
| Dimensions | 159.2 x 73.5 x 7.9 mm (6.27 x 2.89 x 0.31 in) |
| Display | 6.43 inches, 99.3 cm2 (~84.9% screen-to-body ratio) |
| FingerPrint | Fingerprint Under Display |
| Weight | 170 Gram |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, VoLTE, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Snapdragon 855, Octa Core, 2.84 GHz |
| Battery | 4500 mAh Battery |
| Camera | 64 MP + 8 MP + 2 MP Triple Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android v11 |
| Country of Origin | India |
| Instructions | Use OnePlus Original Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | OnePlus |
| Announced on | 2021, June 10 |
| MRP | 23999/- |
| Dimensions | 159.2 x 73.5 x 7.9 mm (6.27 x 2.89 x 0.31 in) |
| Display | 6.43 inches, 99.3 cm2 (~84.9% screen-to-body ratio) |
| FingerPrint | Fingerprint Under Display |
| Weight | 170 Gram |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, VoLTE, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Snapdragon 855, Octa Core, 2.84 GHz |
| Battery | 4500 mAh Battery |
| Camera | 64 MP + 8 MP + 2 MP Triple Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android v11 |
| Country of Origin | India |
| Instructions | Use OnePlus Original Adaptor Only |























