
OnePlus Nord 5G Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Oneplus |
| Announced on | 4-Aug-20 |
| MRP | ₹ 27999/- |
| Dimensions | 15.83 cm x 7.33 cm x 0.82 cm |
| Display | 16.35 cm (6.44 inches), 1080x2400 px 90Hz With Dual Punch Hole |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 184 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm SM7250, Snapdragon 765G 5G Processor |
| Battery | 4115mah |
| Camera | 48 MP + 8 MP + 5 MP + 2 MP Rear & 32 MP + 2 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Oneplus Compatible Adaptor Only |
Select Colour
Select Storage
Select Grade Warranty
From $45.30
Original: $151.01
-70%OnePlus Nord 5G Refurbished—
$151.01
$45.30More Images









OnePlus Nord 5G Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Oneplus |
| Announced on | 4-Aug-20 |
| MRP | ₹ 27999/- |
| Dimensions | 15.83 cm x 7.33 cm x 0.82 cm |
| Display | 16.35 cm (6.44 inches), 1080x2400 px 90Hz With Dual Punch Hole |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 184 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm SM7250, Snapdragon 765G 5G Processor |
| Battery | 4115mah |
| Camera | 48 MP + 8 MP + 5 MP + 2 MP Rear & 32 MP + 2 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Oneplus Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Oneplus |
| Announced on | 4-Aug-20 |
| MRP | ₹ 27999/- |
| Dimensions | 15.83 cm x 7.33 cm x 0.82 cm |
| Display | 16.35 cm (6.44 inches), 1080x2400 px 90Hz With Dual Punch Hole |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 184 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm SM7250, Snapdragon 765G 5G Processor |
| Battery | 4115mah |
| Camera | 48 MP + 8 MP + 5 MP + 2 MP Rear & 32 MP + 2 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Oneplus Compatible Adaptor Only |























