
Oppo A5s Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Oppo |
| Announced on | 18-Mar-19 |
| MRP | ₹ 8999/- |
| Dimensions | 15.59 cm x 7.45 cm x 0.82 cm |
| Display | 15.75 cm (6.2 inches), 720x1520 px |
| FingerPrint | Rear-Mounted |
| Weight | 170 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | MediaTek Helio P35 |
| Battery | 4320 mah |
| Camera | 13 MP + 2 MP & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V8.1 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Oppo Compatible Adaptor Only |
$11.32
Original: $37.74
-70%Oppo A5s Refurbished—
$37.74
$11.32More Images




Oppo A5s Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Oppo |
| Announced on | 18-Mar-19 |
| MRP | ₹ 8999/- |
| Dimensions | 15.59 cm x 7.45 cm x 0.82 cm |
| Display | 15.75 cm (6.2 inches), 720x1520 px |
| FingerPrint | Rear-Mounted |
| Weight | 170 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | MediaTek Helio P35 |
| Battery | 4320 mah |
| Camera | 13 MP + 2 MP & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V8.1 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Oppo Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Oppo |
| Announced on | 18-Mar-19 |
| MRP | ₹ 8999/- |
| Dimensions | 15.59 cm x 7.45 cm x 0.82 cm |
| Display | 15.75 cm (6.2 inches), 720x1520 px |
| FingerPrint | Rear-Mounted |
| Weight | 170 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | MediaTek Helio P35 |
| Battery | 4320 mah |
| Camera | 13 MP + 2 MP & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V8.1 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Oppo Compatible Adaptor Only |























