
Poco X3- Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Poco |
| Announced on | 22-Sep-20 |
| MRP | ₹ 18499/- |
| Dimensions | 16.53 cm x 7.68 cm x 0.101 cm |
| Display | 16.94 cm (6.67 inches), 1080x2400 px |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 225 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 732G |
| Battery | 6000mah |
| Camera | 64 MP + 13 MP + 2 MP + 2 MP Rear & 20 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V10 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Poco Compatible Adaptor Only |
$27.50
Original: $91.68
-70%Poco X3- Refurbished—
$91.68
$27.50More Images





Poco X3- Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Poco |
| Announced on | 22-Sep-20 |
| MRP | ₹ 18499/- |
| Dimensions | 16.53 cm x 7.68 cm x 0.101 cm |
| Display | 16.94 cm (6.67 inches), 1080x2400 px |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 225 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 732G |
| Battery | 6000mah |
| Camera | 64 MP + 13 MP + 2 MP + 2 MP Rear & 20 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V10 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Poco Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Poco |
| Announced on | 22-Sep-20 |
| MRP | ₹ 18499/- |
| Dimensions | 16.53 cm x 7.68 cm x 0.101 cm |
| Display | 16.94 cm (6.67 inches), 1080x2400 px |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 225 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 732G |
| Battery | 6000mah |
| Camera | 64 MP + 13 MP + 2 MP + 2 MP Rear & 20 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V10 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Poco Compatible Adaptor Only |























