
Realme 8 Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Realme |
| Announced on | 25-Mar-21 |
| MRP | ₹ 12999/- |
| Dimensions | 16.06 cm x 7.39 cm x 0.8 cm |
| Display | 16.26 cm (6.4 inches), 1080x2400 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 177 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | MediaTek Helio G95 |
| Battery | 5000 mah |
| Camera | 64 MP + 8 MP + 2 MP + 2 MP Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V11 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Realme Compatible Adaptor Only |
Select Color
Select Storage
Select Grade Warranty
From $22.65
Original: $75.50
-70%Realme 8 Refurbished—
$75.50
$22.65More Images









Realme 8 Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Realme |
| Announced on | 25-Mar-21 |
| MRP | ₹ 12999/- |
| Dimensions | 16.06 cm x 7.39 cm x 0.8 cm |
| Display | 16.26 cm (6.4 inches), 1080x2400 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 177 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | MediaTek Helio G95 |
| Battery | 5000 mah |
| Camera | 64 MP + 8 MP + 2 MP + 2 MP Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V11 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Realme Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Realme |
| Announced on | 25-Mar-21 |
| MRP | ₹ 12999/- |
| Dimensions | 16.06 cm x 7.39 cm x 0.8 cm |
| Display | 16.26 cm (6.4 inches), 1080x2400 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 177 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | MediaTek Helio G95 |
| Battery | 5000 mah |
| Camera | 64 MP + 8 MP + 2 MP + 2 MP Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V11 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Realme Compatible Adaptor Only |























