
Redmi Note 10T 5G Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Redmi |
| Announced on | 26-Jul-21 |
| MRP | ₹ 15999/- |
| Dimensions | 16.18 cm x 7.54 cm x 0.89 cm |
| Display | (6.5 inches), 1080x2400 px |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 190 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | MediaTek Dimensity 700 |
| Battery | 5000 mah |
| Camera | 48 MP + 2 MP + 2 MP & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V11 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Redmi Compatible Adaptor Only |
Select Color
Select Storage
Select Grade (Warranty)
From $25.89
Original: $86.29
-70%Redmi Note 10T 5G Refurbished—
$86.29
$25.89More Images




Redmi Note 10T 5G Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Redmi |
| Announced on | 26-Jul-21 |
| MRP | ₹ 15999/- |
| Dimensions | 16.18 cm x 7.54 cm x 0.89 cm |
| Display | (6.5 inches), 1080x2400 px |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 190 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | MediaTek Dimensity 700 |
| Battery | 5000 mah |
| Camera | 48 MP + 2 MP + 2 MP & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V11 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Redmi Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Redmi |
| Announced on | 26-Jul-21 |
| MRP | ₹ 15999/- |
| Dimensions | 16.18 cm x 7.54 cm x 0.89 cm |
| Display | (6.5 inches), 1080x2400 px |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 190 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | MediaTek Dimensity 700 |
| Battery | 5000 mah |
| Camera | 48 MP + 2 MP + 2 MP & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V11 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Redmi Compatible Adaptor Only |























