
Redmi Note 11 Pro Plus 5G Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Redmi |
| Announced on | 9-Dec-22 |
| MRP | ₹ 20999/- |
| Dimensions | 16.41 cm x 7.61 cm x 0.81 cm |
| Display | 16.94 cm (6.67 inches), 1080x2400 px With Punch Hole |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 202 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Snapdragon 695, Octa Core, 2.2 GHz Processor |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 108 MP + 8 MP + 2 MP Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Hybrid |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Redmi Compatible Adaptor Only |
$118.65
Redmi Note 11 Pro Plus 5G Refurbished—
$118.65
More Images






Redmi Note 11 Pro Plus 5G Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Redmi |
| Announced on | 9-Dec-22 |
| MRP | ₹ 20999/- |
| Dimensions | 16.41 cm x 7.61 cm x 0.81 cm |
| Display | 16.94 cm (6.67 inches), 1080x2400 px With Punch Hole |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 202 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Snapdragon 695, Octa Core, 2.2 GHz Processor |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 108 MP + 8 MP + 2 MP Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Hybrid |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Redmi Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Redmi |
| Announced on | 9-Dec-22 |
| MRP | ₹ 20999/- |
| Dimensions | 16.41 cm x 7.61 cm x 0.81 cm |
| Display | 16.94 cm (6.67 inches), 1080x2400 px With Punch Hole |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 202 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Snapdragon 695, Octa Core, 2.2 GHz Processor |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 108 MP + 8 MP + 2 MP Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Hybrid |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Redmi Compatible Adaptor Only |























