
Samsung Galaxy A13 Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 5-Mar-22 |
| MRP | ₹ 12999/- |
| Dimensions | 16.51 cm x 7.65 cm x 0.88 cm |
| Display | 16.76 cm (6.6 inches), 1080x2408 px 120Hz With Water Drop Notch |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 195 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Exynos 850 (8nm), Octa Core, 2 GHz Processor |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 50 MP Quad Rear & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
$19.41
Original: $64.71
-70%Samsung Galaxy A13 Refurbished—
$64.71
$19.41More Images










Samsung Galaxy A13 Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 5-Mar-22 |
| MRP | ₹ 12999/- |
| Dimensions | 16.51 cm x 7.65 cm x 0.88 cm |
| Display | 16.76 cm (6.6 inches), 1080x2408 px 120Hz With Water Drop Notch |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 195 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Exynos 850 (8nm), Octa Core, 2 GHz Processor |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 50 MP Quad Rear & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 5-Mar-22 |
| MRP | ₹ 12999/- |
| Dimensions | 16.51 cm x 7.65 cm x 0.88 cm |
| Display | 16.76 cm (6.6 inches), 1080x2408 px 120Hz With Water Drop Notch |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 195 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Exynos 850 (8nm), Octa Core, 2 GHz Processor |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 50 MP Quad Rear & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |























