
Samsung Galaxy A52s 5G Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 1-Sep-21 |
| MRP | ₹ 37499/- |
| Dimensions | 15.99 cm x 7.51 cm x 0.84 cm |
| Display | 16.51 cm (6.5 inches), 1080x2400 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 189 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 778G |
| Battery | 4500 mah |
| Camera | 64 MP + 12 MP + 5 MP + 5 MP Rear & 32 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V11 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
Select Color
Select Storage
Select Warranty
From $50.16
Original: $167.19
-70%Samsung Galaxy A52s 5G Refurbished—
$167.19
$50.16More Images







Samsung Galaxy A52s 5G Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 1-Sep-21 |
| MRP | ₹ 37499/- |
| Dimensions | 15.99 cm x 7.51 cm x 0.84 cm |
| Display | 16.51 cm (6.5 inches), 1080x2400 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 189 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 778G |
| Battery | 4500 mah |
| Camera | 64 MP + 12 MP + 5 MP + 5 MP Rear & 32 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V11 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 1-Sep-21 |
| MRP | ₹ 37499/- |
| Dimensions | 15.99 cm x 7.51 cm x 0.84 cm |
| Display | 16.51 cm (6.5 inches), 1080x2400 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 189 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 778G |
| Battery | 4500 mah |
| Camera | 64 MP + 12 MP + 5 MP + 5 MP Rear & 32 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V11 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |























