
Samsung Galaxy Note 10 Lite Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 2020, January 3 |
| MRP | 37,999/- |
| Dimensions | 163.7 x 76.1 x 8.7 mm |
| Display | 1080 x 2400 pixels |
| FingerPrint | FingerPrint Under Display |
| Weight | 199 g |
| Network & Connectivity |
Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC
|
| Processor | Exynos 9810 |
| Battery | 4500 mAh |
| Camera |
12 MP+12 MP+12 MP+32 MP (Rear)
|
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android 10 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions |
Use Samsung Campatible Charger Only
|
$53.39
Original: $177.97
-70%Samsung Galaxy Note 10 Lite Refurbished—
$177.97
$53.39More Images


Samsung Galaxy Note 10 Lite Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 2020, January 3 |
| MRP | 37,999/- |
| Dimensions | 163.7 x 76.1 x 8.7 mm |
| Display | 1080 x 2400 pixels |
| FingerPrint | FingerPrint Under Display |
| Weight | 199 g |
| Network & Connectivity |
Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC
|
| Processor | Exynos 9810 |
| Battery | 4500 mAh |
| Camera |
12 MP+12 MP+12 MP+32 MP (Rear)
|
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android 10 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions |
Use Samsung Campatible Charger Only
|
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 2020, January 3 |
| MRP | 37,999/- |
| Dimensions | 163.7 x 76.1 x 8.7 mm |
| Display | 1080 x 2400 pixels |
| FingerPrint | FingerPrint Under Display |
| Weight | 199 g |
| Network & Connectivity |
Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC
|
| Processor | Exynos 9810 |
| Battery | 4500 mAh |
| Camera |
12 MP+12 MP+12 MP+32 MP (Rear)
|
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android 10 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions |
Use Samsung Campatible Charger Only
|























