
Samsung Galaxy S10e - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 8-Mar-19 |
| MRP | ₹ 29490/- |
| Dimensions | 14.22 cm x 6.99 cm x 0.79 cm |
| Display | 14.7 cm (5.8 inches), 1080x2280 px Display With Punch Hole |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 150 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 855, Octa Core, 2840 GHz Processor |
| Battery | 3100 mAh |
| Camera | 16 MP + 12 MP Dual Rear & 10 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V9.0 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
Select Colour
Select Storage
Select Grade Warranty
From $45.63
Original: $152.09
-70%Samsung Galaxy S10e - Refurbished—
$152.09
$45.63More Images








Samsung Galaxy S10e - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 8-Mar-19 |
| MRP | ₹ 29490/- |
| Dimensions | 14.22 cm x 6.99 cm x 0.79 cm |
| Display | 14.7 cm (5.8 inches), 1080x2280 px Display With Punch Hole |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 150 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 855, Octa Core, 2840 GHz Processor |
| Battery | 3100 mAh |
| Camera | 16 MP + 12 MP Dual Rear & 10 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V9.0 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 8-Mar-19 |
| MRP | ₹ 29490/- |
| Dimensions | 14.22 cm x 6.99 cm x 0.79 cm |
| Display | 14.7 cm (5.8 inches), 1080x2280 px Display With Punch Hole |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 150 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 855, Octa Core, 2840 GHz Processor |
| Battery | 3100 mAh |
| Camera | 16 MP + 12 MP Dual Rear & 10 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V9.0 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |























