
Samsung Galaxy S21 Plus Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 14-Jan-21 |
| MRP | ₹ 81999/- |
| Dimensions | 16.15 cm x 7.56 cm x 0.78 cm |
| Display | 17 cm (6.7 inches), 1080x2400 px 120Hz with Punch Hole |
| FingerPrint | Fingerprint-In Display |
| Weight | 200 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Exynos 2100 |
| Battery | 4800 mAh |
| Camera | 64 MP + 12 MP + 12 MP Triple Rear & 10 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V10 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
$58.25
Original: $194.16
-70%Samsung Galaxy S21 Plus Refurbished—
$194.16
$58.25More Images









Samsung Galaxy S21 Plus Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 14-Jan-21 |
| MRP | ₹ 81999/- |
| Dimensions | 16.15 cm x 7.56 cm x 0.78 cm |
| Display | 17 cm (6.7 inches), 1080x2400 px 120Hz with Punch Hole |
| FingerPrint | Fingerprint-In Display |
| Weight | 200 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Exynos 2100 |
| Battery | 4800 mAh |
| Camera | 64 MP + 12 MP + 12 MP Triple Rear & 10 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V10 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 14-Jan-21 |
| MRP | ₹ 81999/- |
| Dimensions | 16.15 cm x 7.56 cm x 0.78 cm |
| Display | 17 cm (6.7 inches), 1080x2400 px 120Hz with Punch Hole |
| FingerPrint | Fingerprint-In Display |
| Weight | 200 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Exynos 2100 |
| Battery | 4800 mAh |
| Camera | 64 MP + 12 MP + 12 MP Triple Rear & 10 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V10 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |























