
Samsung Galaxy S24 Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 24-Jan-24 |
| MRP | ₹ 89999/- |
| Dimensions | 14.07 cm x 7.06 cm x 0.76 cm |
| Display | 15.75 cm (6.2 inches), 1080x2340 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 167 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Exynos 2400 |
| Battery | 4000 mah |
| Camera | 50 MP + 10 MP + 12 MP & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V14 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
Select Colour
Select Storage
Select Grade Warranty
From $119.73
Original: $399.11
-70%Samsung Galaxy S24 Refurbished—
$399.11
$119.73More Images






Samsung Galaxy S24 Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 24-Jan-24 |
| MRP | ₹ 89999/- |
| Dimensions | 14.07 cm x 7.06 cm x 0.76 cm |
| Display | 15.75 cm (6.2 inches), 1080x2340 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 167 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Exynos 2400 |
| Battery | 4000 mah |
| Camera | 50 MP + 10 MP + 12 MP & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V14 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 24-Jan-24 |
| MRP | ₹ 89999/- |
| Dimensions | 14.07 cm x 7.06 cm x 0.76 cm |
| Display | 15.75 cm (6.2 inches), 1080x2340 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 167 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Exynos 2400 |
| Battery | 4000 mah |
| Camera | 50 MP + 10 MP + 12 MP & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V14 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |























