
Samsung Galaxy S8 (Refurbished)
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 24-Apr-17 |
| MRP | ₹ 64900/- |
| Dimensions | 14.89 cm x 6.81 cm x 0.8 cm |
| Display | 17.73 cm (5.8 inches), 1440x2960 px |
| FingerPrint | Rear-Mounted |
| Weight | 155 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Wi-Fi |
| Processor | Exynos 8895 |
| Battery | 3000 mah |
| Camera | 12 MP & 8 MP + 2 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V7.0 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
Select Colour
Select Storage
Select Grade Warranty
From $38.83
Original: $129.43
-70%Samsung Galaxy S8 (Refurbished)—
$129.43
$38.83More Images


Samsung Galaxy S8 (Refurbished)
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 24-Apr-17 |
| MRP | ₹ 64900/- |
| Dimensions | 14.89 cm x 6.81 cm x 0.8 cm |
| Display | 17.73 cm (5.8 inches), 1440x2960 px |
| FingerPrint | Rear-Mounted |
| Weight | 155 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Wi-Fi |
| Processor | Exynos 8895 |
| Battery | 3000 mah |
| Camera | 12 MP & 8 MP + 2 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V7.0 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 24-Apr-17 |
| MRP | ₹ 64900/- |
| Dimensions | 14.89 cm x 6.81 cm x 0.8 cm |
| Display | 17.73 cm (5.8 inches), 1440x2960 px |
| FingerPrint | Rear-Mounted |
| Weight | 155 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Wi-Fi |
| Processor | Exynos 8895 |
| Battery | 3000 mah |
| Camera | 12 MP & 8 MP + 2 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V7.0 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |























