
Samsung Galaxy S9 Plus Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 16-Mar-18 |
| MRP | ₹ 64900/- |
| Dimensions | 15.81 cm x 7.38 cm x 0.85 cm |
| Display | 15.7 cm (6.2 inches), 1440x2960 px |
| FingerPrint | Rear Finger |
| Weight | 189 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Snapdragon 845, Octa Core, 2.8 GHz Processor |
| Battery | 3500 mAh |
| Camera | 12 MP + 12 MP Dual Rear & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V8.0 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
$151.01
Samsung Galaxy S9 Plus Refurbished—
$151.01
More Images







Samsung Galaxy S9 Plus Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 16-Mar-18 |
| MRP | ₹ 64900/- |
| Dimensions | 15.81 cm x 7.38 cm x 0.85 cm |
| Display | 15.7 cm (6.2 inches), 1440x2960 px |
| FingerPrint | Rear Finger |
| Weight | 189 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Snapdragon 845, Octa Core, 2.8 GHz Processor |
| Battery | 3500 mAh |
| Camera | 12 MP + 12 MP Dual Rear & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V8.0 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 16-Mar-18 |
| MRP | ₹ 64900/- |
| Dimensions | 15.81 cm x 7.38 cm x 0.85 cm |
| Display | 15.7 cm (6.2 inches), 1440x2960 px |
| FingerPrint | Rear Finger |
| Weight | 189 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Snapdragon 845, Octa Core, 2.8 GHz Processor |
| Battery | 3500 mAh |
| Camera | 12 MP + 12 MP Dual Rear & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V8.0 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |























