
Samsung Galaxy Z Fold 5 Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 11-Aug-23 |
| MRP | ₹ 154999/- |
| Dimensions | 15.49 cm x 6.71 cm x 1.34 cm |
| Display | 15.75 cm (6.2 inches), 1812x2176 px |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 253 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 |
| Battery | 4400 mah |
| Camera | 50 MP + 10 MP + 12 MP Rear & 10 MP + 4 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
Select Color
Select Storage
Select Samsung Warranty
From $625.64
Samsung Galaxy Z Fold 5 Refurbished—
$625.64
More Images



Samsung Galaxy Z Fold 5 Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 11-Aug-23 |
| MRP | ₹ 154999/- |
| Dimensions | 15.49 cm x 6.71 cm x 1.34 cm |
| Display | 15.75 cm (6.2 inches), 1812x2176 px |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 253 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 |
| Battery | 4400 mah |
| Camera | 50 MP + 10 MP + 12 MP Rear & 10 MP + 4 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 11-Aug-23 |
| MRP | ₹ 154999/- |
| Dimensions | 15.49 cm x 6.71 cm x 1.34 cm |
| Display | 15.75 cm (6.2 inches), 1812x2176 px |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 253 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 |
| Battery | 4400 mah |
| Camera | 50 MP + 10 MP + 12 MP Rear & 10 MP + 4 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |























