
Sony Xperia XZ3 Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Sony |
| Announced on | 1-Aug-18 |
| MRP | ₹ 75990 /- |
| Dimensions | 15.80 cm x 7.30 cm x 0.99 cm |
| Display | 15.24 cm (6 inches), 1440x2880 px |
| FingerPrint | Rear Fingerprint |
| Weight | 193 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Wi-Fi, NFC( Jio & Bsnl Not Support) |
| Processor | Snapdragon 845, Octa Core, 2.8 GHz Processor |
| Battery | 3300mAh |
| Camera | 13 MP Rear & 13 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V9 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 15-20 Watt Compatible Adaptor Only |
$32.36
Original: $107.86
-70%Sony Xperia XZ3 Refurbished—
$107.86
$32.36Sony Xperia XZ3 Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Sony |
| Announced on | 1-Aug-18 |
| MRP | ₹ 75990 /- |
| Dimensions | 15.80 cm x 7.30 cm x 0.99 cm |
| Display | 15.24 cm (6 inches), 1440x2880 px |
| FingerPrint | Rear Fingerprint |
| Weight | 193 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Wi-Fi, NFC( Jio & Bsnl Not Support) |
| Processor | Snapdragon 845, Octa Core, 2.8 GHz Processor |
| Battery | 3300mAh |
| Camera | 13 MP Rear & 13 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V9 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 15-20 Watt Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Sony |
| Announced on | 1-Aug-18 |
| MRP | ₹ 75990 /- |
| Dimensions | 15.80 cm x 7.30 cm x 0.99 cm |
| Display | 15.24 cm (6 inches), 1440x2880 px |
| FingerPrint | Rear Fingerprint |
| Weight | 193 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Wi-Fi, NFC( Jio & Bsnl Not Support) |
| Processor | Snapdragon 845, Octa Core, 2.8 GHz Processor |
| Battery | 3300mAh |
| Camera | 13 MP Rear & 13 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V9 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 15-20 Watt Compatible Adaptor Only |























