
Oppo A78 5G Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Oppo |
| Announced on | 16-Jan-23 |
| MRP | ₹ 17987/- |
| Dimensions | 16.38 cm x 7.51 cm x 0.79 cm |
| Display | 16.66 cm (6.56 inches), 720x1612 px 90 Hz with Water Drop Notch |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 188 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Dimensity 700(5G), Octa Core, 2.2 GHz Processor |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 50 MP + 2 MP Rear & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Oppo Compatible Adaptor Only |
Select Colour
Select Storage
Select Grade (Warranty)
From $19.41
Original: $64.71
-70%Oppo A78 5G Refurbished—
$64.71
$19.41More Images







Oppo A78 5G Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Oppo |
| Announced on | 16-Jan-23 |
| MRP | ₹ 17987/- |
| Dimensions | 16.38 cm x 7.51 cm x 0.79 cm |
| Display | 16.66 cm (6.56 inches), 720x1612 px 90 Hz with Water Drop Notch |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 188 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Dimensity 700(5G), Octa Core, 2.2 GHz Processor |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 50 MP + 2 MP Rear & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Oppo Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Oppo |
| Announced on | 16-Jan-23 |
| MRP | ₹ 17987/- |
| Dimensions | 16.38 cm x 7.51 cm x 0.79 cm |
| Display | 16.66 cm (6.56 inches), 720x1612 px 90 Hz with Water Drop Notch |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 188 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Dimensity 700(5G), Octa Core, 2.2 GHz Processor |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 50 MP + 2 MP Rear & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Oppo Compatible Adaptor Only |























