
Vivo V27 5G Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Vivo |
| Announced on | 1-Mar-23 |
| MRP | ₹ 32999/- |
| Dimensions | 16.41 cm x 7.48 cm x 0.74 cm |
| Display | 17.2 cm (6.78 inches), 1080x2400 px 120Hz With Punch Hole |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 180 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Dimensity 7200, Octa Core, 2.8 GHz Processor |
| Battery | 4600mah |
| Camera | 50 MP + 8 MP + 2 MP Rear & 50 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Vivo Compatible Adaptor Only |
$170.42
Vivo V27 5G Refurbished—
$170.42
More Images










Vivo V27 5G Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Vivo |
| Announced on | 1-Mar-23 |
| MRP | ₹ 32999/- |
| Dimensions | 16.41 cm x 7.48 cm x 0.74 cm |
| Display | 17.2 cm (6.78 inches), 1080x2400 px 120Hz With Punch Hole |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 180 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Dimensity 7200, Octa Core, 2.8 GHz Processor |
| Battery | 4600mah |
| Camera | 50 MP + 8 MP + 2 MP Rear & 50 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Vivo Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Vivo |
| Announced on | 1-Mar-23 |
| MRP | ₹ 32999/- |
| Dimensions | 16.41 cm x 7.48 cm x 0.74 cm |
| Display | 17.2 cm (6.78 inches), 1080x2400 px 120Hz With Punch Hole |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 180 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Dimensity 7200, Octa Core, 2.8 GHz Processor |
| Battery | 4600mah |
| Camera | 50 MP + 8 MP + 2 MP Rear & 50 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Vivo Compatible Adaptor Only |























