
Vivo Y28 Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Vivo |
| Announced on | 20-Jul-23 |
| MRP | ₹ 14498/- |
| Dimensions | 16.41 cm x 7.62 cm x 0.81 cm |
| Display | 16.87 cm (6.64 inches), 1080x2388 px |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 190 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | MediaTek Helio G85 |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 50 MP + 2 MP Rear & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Vivo Compatible Adaptor Only |
$24.27
Original: $80.89
-70%Vivo Y28 Refurbished—
$80.89
$24.27More Images







Vivo Y28 Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Vivo |
| Announced on | 20-Jul-23 |
| MRP | ₹ 14498/- |
| Dimensions | 16.41 cm x 7.62 cm x 0.81 cm |
| Display | 16.87 cm (6.64 inches), 1080x2388 px |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 190 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | MediaTek Helio G85 |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 50 MP + 2 MP Rear & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Vivo Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Vivo |
| Announced on | 20-Jul-23 |
| MRP | ₹ 14498/- |
| Dimensions | 16.41 cm x 7.62 cm x 0.81 cm |
| Display | 16.87 cm (6.64 inches), 1080x2388 px |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 190 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | MediaTek Helio G85 |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 50 MP + 2 MP Rear & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Vivo Compatible Adaptor Only |























