
Vivo Y67 Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Vivo |
| Announced on | 2016, November |
| MRP | ₹ 9999/- |
| Dimensions | 153.8 x 75.5 x 7.6 mm (6.06 x 2.97 x 0.30 in) |
| Display | 5.5 inches, 83.4 cm2 (~71.8% screen-to-body ratio) |
| FingerPrint | Front Mounted |
| Weight | 154 Grams |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi (Jio and BSNL Sim not Working) |
| Processor | Mediatek MT6750 (28 nm) |
| Battery | 3000mah |
| Camera | 13 MP Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | microSDXC |
| Operating System | Android 6.0 (Marshmallow), Funtouch 2.6 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Vivo Compatible Adaptor Only |
$16.18
Original: $53.92
-70%Vivo Y67 Refurbished—
$53.92
$16.18More Images




Vivo Y67 Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Vivo |
| Announced on | 2016, November |
| MRP | ₹ 9999/- |
| Dimensions | 153.8 x 75.5 x 7.6 mm (6.06 x 2.97 x 0.30 in) |
| Display | 5.5 inches, 83.4 cm2 (~71.8% screen-to-body ratio) |
| FingerPrint | Front Mounted |
| Weight | 154 Grams |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi (Jio and BSNL Sim not Working) |
| Processor | Mediatek MT6750 (28 nm) |
| Battery | 3000mah |
| Camera | 13 MP Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | microSDXC |
| Operating System | Android 6.0 (Marshmallow), Funtouch 2.6 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Vivo Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Vivo |
| Announced on | 2016, November |
| MRP | ₹ 9999/- |
| Dimensions | 153.8 x 75.5 x 7.6 mm (6.06 x 2.97 x 0.30 in) |
| Display | 5.5 inches, 83.4 cm2 (~71.8% screen-to-body ratio) |
| FingerPrint | Front Mounted |
| Weight | 154 Grams |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi (Jio and BSNL Sim not Working) |
| Processor | Mediatek MT6750 (28 nm) |
| Battery | 3000mah |
| Camera | 13 MP Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | microSDXC |
| Operating System | Android 6.0 (Marshmallow), Funtouch 2.6 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Vivo Compatible Adaptor Only |























