
Xiaomi 11 Lite NE 5G Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Xiaomi |
| Announced on | 2-Oct-21 |
| MRP | ₹ 28999/- |
| Dimensions | 16.05 cm x 7.57 cm x 0.68 cm |
| Display | 16.64 cm (6.55 inches), Full HD+ |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 158 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm Snpadragon 778G 5G (6 nm) |
| Battery | 4250mah |
| Camera | 64 MP + 8 MP + 2 MP Rear & 20 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V11 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Xiaomi Compatible Adaptor Only |
Select Color
Select Storage
Select Grade Warranty
From $46.92
Original: $156.40
-70%Xiaomi 11 Lite NE 5G Refurbished—
$156.40
$46.92More Images








Xiaomi 11 Lite NE 5G Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Xiaomi |
| Announced on | 2-Oct-21 |
| MRP | ₹ 28999/- |
| Dimensions | 16.05 cm x 7.57 cm x 0.68 cm |
| Display | 16.64 cm (6.55 inches), Full HD+ |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 158 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm Snpadragon 778G 5G (6 nm) |
| Battery | 4250mah |
| Camera | 64 MP + 8 MP + 2 MP Rear & 20 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V11 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Xiaomi Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Xiaomi |
| Announced on | 2-Oct-21 |
| MRP | ₹ 28999/- |
| Dimensions | 16.05 cm x 7.57 cm x 0.68 cm |
| Display | 16.64 cm (6.55 inches), Full HD+ |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 158 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm Snpadragon 778G 5G (6 nm) |
| Battery | 4250mah |
| Camera | 64 MP + 8 MP + 2 MP Rear & 20 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V11 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Xiaomi Compatible Adaptor Only |























